DC12V / 24V Jack Knife Automatic Bus Door System Bottom Mounted Style
Ivy Machinery (Nanjing) Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : IVY
Model Number : BF200
Certification : TS16949
Place of Origin : Jiangsu
MOQ : 1set
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 3000 sets per month
Delivery Time : 7-10days
Packaging Details : Export standard packing
Voltage : DC 12V/24V
Open direction : Right hand and left hand driving bus
Advantage : Anti-pinch
Customer : BYD, Yutong, Higer
Used for : MIni bus
Name : DC12V/24V Jack Knife Electric Automatic bus door system bottom mounted style
Contact Now
Product Name: DC12V/24V Jack Knife Electric Automatic bus door system bottom mounted style
Product Description
3. Mechanism:
4.Main Parameter:
Rating Voltage DC12V DC24V
Motor Power 100W 120W 100W 120W
Max.Working Current 18A 20A 12A 13.5A
Driving Force 1000N 1250N 1000N 1250N
Opening Direction Forward opening & Backward Opening
Opening and Closing Time 2.5 Sec
Anti-Clamping Force Between 30N and 50N
Operating Temperature  -40°C + 80°C
Overall Dimension 340x140x145(mm)
Weight 9kg
5. Company Profile:
Product Tags:
automatic sliding door mechanism
automatic sliding door opener
Quality DC12V / 24V Jack Knife Automatic Bus Door System Bottom Mounted Style for sale
DC12V / 24V Jack Knife Automatic Bus Door System Bottom Mounted Style Images